Bedrijfsgeneeskunde | |  | |
In samenwerking met Active Health Academy organiseren OCA en Adelante de Preview
Gedragsgeoriënteerde aanpak van mensen met chronische pijn
Dinsdag, 27 maart 2012 Dinsdag, 10 april 2012 Kasteel Heeze Maarten Maartenshuis te Doorn Kapelstraat 25 Amersfoortseweg 98 5590 AA Heeze 3941 EP Doorn www.kasteelheeze.nl www.hotelzonheuvel.eu
Voor: huisartsen, bedrijfsartsen, verzekeringsartsen, medisch specialisten
Chronische pijn van het bewegingsapparaat (rug, nek-, schouder-, bekkenklachten, etc) bij cliënten is een vaak voorkomend klachtenbeeld waar iedere arts regelmatig mee te maken heeft. Vaak leiden onderzoek en behandeling, ondanks veel geduld en inspanning, tot weinig succes en een medewerker komt niet tot werkhervatting. Dit is voor beide partijen een onbevredigend resultaat en leidt vaak tot conflicten. Gelukkig is er een andere, meer succesvolle aanpak, gebaseerd op de nieuwste inzichten en kennis over pijn. Een gedragsgeoriënteerde aanpak als onderdeel van integrale aanpak in samenwerking met de arts leidt tot gunstige resultaten. Hierbij wordt chronische pijn gezien als een multidimensioneel probleem, waarbij zowel lichamelijke, psychologische als sociale factoren een rol spelen (het bio-psycho-sociale model). De aanpak kenmerkt zich door multidisciplinaire samenwerking. Dit vraagt om een duidelijke afstemming van wat iedere discipline bijdraagt aan het herstelproces van de de patiënt. De resultaten liggen niet op het gebied van het oplossen van de pijn, maar de patiënt leert beter te functioneren met de pijn, kan zijn werk weer hervatten en maakt minder aanspraak op medische zorg. De gedragsgeoriënteerde aanpak vraagt om een goede samenwerking die al begint in de spreekkamer van de arts.
Programma
18.30 uur: Koffie, thee 19.00 uur: Nieuwste inzichten in pijn: theoretische inleiding A. Köke, Epidemioloog/wetenschappelijk medewerker Kenniscentrum Adelante 19.45 uur: Graded activity en terugkeer naar werk: praktische toepassing H. van Schaik, Directeur OCA 20.30 uur: Het motiveren van je patiënt in de spreekkamer? praktische toepassing N. Schiemanck, Psychiater St Antoniusziekenhuis 21.15 uur: Discussie 21.30 uur: Borrel
Deze preview is bedoeld om u kennis te laten maken met basisprincipes van omgaan met medewerkers met chronische pijn en een begin te maken met de vaardigheden in het toepassen ervan. Naast het verwerven van kennis en vaardigheden op uw eigen vakgebied streven wij naar een betere samenwerking met uiteindelijk een nog beter resultaat voor onze cliënt.
Kosten: € 85
Accreditatie: 4 punten aangevraagd voor huisartsen, verzekeringsartsen en bedrijfsartsen Voorbereiding: Lezen van literatuur en maken van een opdracht.
Aanmelding Active Health Academy: www.activehealth.nl of u kunt mailen naar: info@activehealth.nl o.v.v. : NAW- gegevens, telefoonnummer en specialisme. |